سفارش تبلیغ
صبا ویژن

یادآوری

ارسال شده توسط محمدمهدی محمودی در 89/6/5 9:33 صبح

به نام خدا
دوستان عزیزم سلام. سعی بر این است که به امید خدا تمام سئوالاتی که در قسمت نظرات وارد می‌شود خوانده شده و پاسخ داده شود. ولی در صورتی که به سئوالی پاسخ داده نشد حالا به هردلیلی ( عدم دسترسی من به اینترنت، عدم ثبت سئوال توسط سایت، از قلم افتادن سئوال و یا نداشتن جواب آنی برای آن سئوال ) حتماً بعد از 48 ساعت مجددا سئوال خود را با اشاره به قبل وارد نمایید. البته لازم به ذکر است تقاضا می‌کنم سئوالات صرفا آموزشی را مطرح کنید چرا که بدلیل احتمال خارج بودن بحث‌های حوزه‌های دیگر از حیطه اطلاعات من، نتوانم اطلاع‌رسانی صحیحی داشته باشم.
موفق باشید.


پاسخگویی به سئوالات دانشجویی

ارسال شده توسط محمدمهدی محمودی در 89/5/31 1:10 صبح

 به‌نام خدا  
دوست عزیزی که در یکی از کامنت‌های اخیر در مورد انتقال و مهمان مطالبی را بیان فرمودید سلام. الان که این مطالب را برای شما می‌نویسم ده‌دقیقه از نیمه‌شب گذشته و احتمالاً تا پایانش شاید چیزی به سحر نمانده‌ باشد، هیچ کس مرا مجبور نکرده و نمی‌تواند مجبور کند که این موقع شب به شما جواب بدهم ولی به خاطر رسالتی که بر دوش خود احساس می‌کنم و از این‌بابت که درد دانشجو را درد خودم حس می‌کنم مطالبی را هرچند بی‌ارزش از نظر شما به صورت خیلی خلاصه و پراکنده بدون رعایت مقررات نگارش به ‌عرضتان می‌رسانم علیرغم اینکه الان حضور ذهن از نوع مشکل شما ندارم :

1 ـ لیستی که در وبلاگ مشاهده کردید ( کمیسیون موارد خاص‌) اصلاً ربطی به انتقال و مهمان نداشته و مربوط به دانشجویانی است که در طول تحصیل مشکل ادامه تحصیل پیدا کرده‌اند و درخواست آن‌ها جهت اخذ مجوز تحصیل به کمیسیون موارد خاص استانی که هراز چندگاهی در دانشگاه یزد برگزار می‌شود ارسال شده است.

2 ـ بالغ بر 85درصد دانشجویان ما غیربومی بوده و در شهر محل زندگی آنها تماماً مؤسسه غیرانتفاعی وجود دارد و هر ترم بالغ بر چهارصدنفر درخواست انتقال و مهمان می‌دهند که مسلماً اجابت تمام این درخواستها مقدور نبوده و به دلیل نداشتن سهمیه به این میزان مجبور به فیلتر کردن هستیم و مجبوریم به عده‌ای نه بگوییم که البته هیچ لذتی برایمان ندارد.

3 ـ فرموده ‌بودید که از یک سال پیش مدارک خود را ارائه کرده‌اید و هر ترم به بهانه‌ای به ترم بعد موکول شده است . عرض کنم خدمتتات که طبق مقررات دانشگاه حداقل 40درصد واحدهای دانشجو باید بگذرد تا شرایط بررسی را پیدا کند و تازه جنابعالی این حداقل را اکنون احراز نموده‌اید، ضمناً مدارک شما تحویل دانشکده گردیده تا در صورت موافقت دانشکده به کمیسیون نقل و انتقال ارجاع می‌گردد.

4 ـ فرموده‌اید که چرا یک جواب درست به بنده تاکنون ارائه نشده است؟ شما تاکنون یک‌بار جواب مخالفت شنیده‌اید که آن هم در بالا دلیل آن را توضیح دادم. ضمناً شما و نه شما هر دانشجوی دیگری چندبار به من مراجعه کرده و جواب نداده‌ام یا حتی جواب سربالا داده‌ام. یادم نمی‌آید ولی اگر بوده اول از خدا و بعد از آن دانشجو طلب عفو دارم و حاضر به هر نوع مجازاتی هستم.

5 ـ آن‌چه باعث شده تا تعجب شما را برانگیزد این است که اطلاعات شما فقط در حیطه مشکلات خودتان هست و بس و از مشکلات دیگران بی‌خبرید و بنده نه شرعاً مجاز هستم و نه در حوصله شما هست که پرونده مشکلات تک‌تک کسانی که مراجعه کرده‌اند را در اختیارتان بگذارم تا بفهمید شما مشکلتان بیشتر است یا دیگران تا شاید قدری شکرگزار خدا شوید . آیا لازم است پرونده سرطانی‌ها را برایتان رو کنم یا پرونده دانشجویی که مادرش در خانه‌ها کهنه‌شویی می‌کند؟ یا از پرونده دانشجویی برایتان بگویم که شیمی‌درمانی می‌شود ولی هنوز امید به زندگی را از دست نداده‌است؟ از چه بگویم تا مطمئن شوید که من عاشق چشم و ابروی کسی نیستم و خدای ناکرده از شما هم متنفر؟ عاجزانه تقاضا می‌کنم زود قضاوت نکنید.

6 ـ تمام درخواست‌ها با وضعیت مهمان نه انتقال بررسی شده و موافقت‌ها فقط یک ترم اعتبار دارد و دانشجو مجدداً در صورت نیاز باید برای ترم بعد درخواست بدهد.

7 ـ در مورد درخواست‌ها فقط در یک جلسه یکی دوساعته تصمیم گیری نمی‌شود، بلکه خدا گواه است که ساعتها مطالعه و بررسی شده تا به یک نتیجه واحدی رسیده می‌شود و خودتان هم واقفید که تصمیم‌گیری در این خصوص کار چندان راحتی نیست.

8 ـ مطمئن باشید و حتماً هم هستید که کسی هست که شما را بیشتر از خودتان دوست دارد و همیشه حواسش به شما و اعمال‌تان هست و بهتر می‌داند که خیر و صلاح شما در چیست. و اگر سختی در زندگی شما پیش می‌آید قطعاً به مصلحت شما بوده و چه بسا رفتن شما عین جفاکاری باشد.

9ـ دوست عزیزم آنچه بیان کردم مثل تصور شما نیست که قصد خام کردن شما در آن نهفته باشد و بهانه‌ای باشد برای عدم پذیرش درخواست‌تان . در هر حال اگر عمری بود امروز مجدداً درخواست شما بررسی خواهد شد و تمام آن‌چه فرموده‌ بودید لحاظ خواهد شد. از خداوند برای این بنده عاصی طلب عفو و مغفرت داشته و امیدوارم در دادگاه عدل الهی هیچ‌کدام از ما روسیاه نباشیم.

موفق باشید . نیمه‌شب شما به‌خیر و التماس دعا


پاسخ به سئوال

ارسال شده توسط محمدمهدی محمودی در 89/5/19 6:26 عصر

به نام خدا 
در پاسخ به دوست عزیزی که در مورد انتقال و تغییر رشته از رشته طراحی فرش سئوال نموده‌اند موارد ذیل را به عرض می‌رسانم:
دوست عزیزم سلام.
موافقت با مهمان و انتقال دانشجو ربطی به رشته ندارد. شرایط وضع شده از سوی کمیسیون مهم است. در صورت داشتن شرایط و وجود رشته طراحی در دانشگاه یا مؤسسه مقصد این امربلامانع است. تغییر رشته نیز شرایط زیر دارد :
1ـ موافقت گروه رشته طراحی فرش
2 ـ کسب حد نصاب گذراندن حداقل 6/1 واحدهای رشته اولیه
3 - واحدهای گذرانده نباید از 3/2 تجاوز کند
4 ـ حداقل نمره علمی قبولی رشته درخواستی را از نظر سازمان سنجش کسب نموده باشد.
5 ـ تغییر رشته از کاردانی به کارشناسی امکان‏پذیر نمی‌باشد
6 ـ در مدت سنوات باقیمانده امکان گذراندن واحدهای رشته جدید را داشته باشد.
ذکر این نکته لازم است که بدلیل افزایش روزافزون مؤسسات غیرانتفاعی و به طبع آن کاهش دانشجو در این مؤسسات، معمولاً این مؤسسات در حالت عادی با انتقال و تغییر رشته دانشجو نظر موافق نشان نمی‌دهند ولی زمانی که دانشجو شرایط انتقال و تغییر رشته را دارا باشد مقاومتی از سوی این مؤسسات نخواهد بود.
موفق باشید.


رسیدگی به درخواست‏های دانشجویی

ارسال شده توسط محمدمهدی محمودی در 89/5/19 1:0 عصر

به‌نام خدا
خدمت دوست عزیزم که در مورد مشکلات گروه زیست‌شناسی مطالبی را ارائه کرده بودند سلام خالصانه خود را تقدیم می‌کنم و از اینکه در این خصوص احساس درد نموده‌اید خوشحالم. البته سلام و تشکر خشک و خالی می دونم که به هیچ دردی نمی خوره و همه اینها وقتی معنا و ارزش پیدا می‌کنه که شعار به عمل مبدل بشه. امیدوارم که درخواست شما مشمول این بیت " تا نگرید طفل کی نوشد لبن" نباشد که حتما نیست. قبلاً نیز درخواست‌هایی از دوستان گروه زیست رسیده بود که آنها را به معاونت محترم آموزشی مؤسسه که نظارت مستقیم بر عملکرد گروههای مختلف آموزشی دارند تحویل داده‌ام. این موارد نیز در صورت نداشتن منعی از سوی شما به ریاست و معاونت آموزشی تحویل داده خواهد شد. علیرغم اینکه این موارد در حیطه اختیارات قانونی وضع شده برای اداره خدمات آموزشی مؤسسه نمی‌باشد و تصمیم‌گیری در مورد آن در اختیار مراجع بالاتر می‌باشد ولی بر خود فرض و واجب می‌دانم که منتقل کنم. امیدوارم از سوی حضرات تا حصول نتیجه پیگیری لازم انجام پذیرد. در پایان تقاضایی که از همه دوستان عزیزم دارم این است که این وبلاگ را به عنوان محلی برای طرح مشکلات آموزشی خود ( از قبیل: ثبت نام، موضوعات مربوط به کمیسیون‌های موارد خاص، تغییر رشته، فراغت از تحصیل، نظام وظیفه، مشروطی‌ها،  انتقال و مهمان، افزایش سنوات تحصیلی، ادامه تحصیل و از این قبیل موارد ) پذیرفته و مطمئن باشید در حد توانم پیگیری خواهم کرد .  چرا که زمانی من هم در جایگاه شما بودم و همان توقعی را از مسئولین دانشگاهم داشتم که الان شاید شما داشته باشید. برای رسیدگی به مشکلات شما تمام راهکارهای قانونی را تا آخر خواهم رفت و تا زمانی که به سد سترگ "ایست، دیگر غیرقانونی است "برنخورم تمام مسیرها را برای حل مشکلات شما خواهم رفت و هیچ نیازی هم به چه‌چه و به‌به احدی ندارم. خدا را شاهد و ناظر بر اعمال خود دارم. امیدوارم در انجام رسالتی که بر عهده دارم به یاری خدا و کمک شما عزیزان موفق بوده و تندباد حوادث نتواند تزلزلی در آنچه به آن اعتقاد دارم ایجاد کند و آن اعتقاد چیزی نیست مگر اینکه :
پاک باش و خدمتگزار"
موفق و پایدار باشید.


نحوه دریافت پاسخ سئوالات دانشجویان

ارسال شده توسط محمدمهدی محمودی در 89/5/3 8:51 صبح

به‌نام خدا

به اطلاع دانشجویان عزیزی که در مورد نحوه گرفتن پاسخ سئوالات خود پرسیده اند می‌رساند در صورتی که پاسخ، عمومیت داشته باشد در قالب پست‌های بعدی اعلام و در غیر اینصورت به آدرس E.mail آنها ارسال خواهد شد.


پیامهای شما

ارسال شده توسط محمدمهدی محمودی در 89/4/31 11:53 عصر

به نام خدا

در ذیل درخواست‌ یکی از دانشجویان رشته زیست‌شناسی مؤسسه آمده است

با سلام
من یکی از دانشجویان رشته زیست شناسی موسّسه هستم...
با توجه به برگزاری کنفرانس ها و سمینار های متعدد توسط پژوهشکده رویان جهاد دانشگاهی در تهران و علاقه مندی دانشجویان به شرکت در این دوره ها که اغلب حداکثر 3 - 4 روزه هستند، ضرورت محلی جهت اسکان در شهر تهران بشدت احساس میشود که در صورت هماهنگی با دانشگاه علم و فرهنگ جهت خوابگاه های دانشجویی بسیاری از دانشجویان خواهند توانست در این دوره ها شرکت کنند که مسلماً در ارتقای سطح علمی دانشجویان این رشته بسیار موثر است. لازم به ذکر است که محلی جهت اسکان یکی از حداقل امکانات ارایه شده توسط دانشگاه ها است و بسیاری از دانشگاه ها علاوه بر اسکان وسیله ایاب ذهاب و حتی هزینه شرکت در دوره ها را هم فراهم میکنند...

کنفرانس آینده در شهریور ماه جاری برگزار خواهد شد که جزییات آن در سایت پژوهشکده رویان قابل دسترسی است.

 http://www.royaninstitute.org/cmsfa/index.php?option=com_content&task=view&id=96&Itemid=89

 به اطلاع ایشان و دانشجویان عزیزی که درخواستی مشابه دارند می‌رساند درخواست شما پیگیری و نتیجه پیگیری در پست‌های بعدی به اطلاع رسانیده خواهد شد